Woda pitna może stanowić spory wydatek w domowym budżecie. Biorąc pod uwagę zalecenia WHO dotyczące ilości jej spożycia (oraz ceny wody butelkowanej) czteroosobowa rodzina może na nią wydawać nawet kilkaset złotych miesięcznie. Co zrobić, by zaoszczędzić na zakupie wody? Skorzystaj z filtrów do wody!
Ceny wody butelkowanej różnią się w zależności od rodzaju. Mimo to wciąż, w czasie wysokiej inflacji, ich ceny rosną bezustannie i w niewielkim osiedlowym sklepie półtoralitrowa butelka wody potrafi kosztować nawet ponad 3 zł. Okazuje się, że nawet najtańsza woda mineralna to spory koszt jeśli kupujemy ją regularnie. Wydatek ten można jednak ograniczyć.
Z wodą filtrowaną oszczędzasz od pierwszego dnia!
Czy wiesz, że 1 litr wody z kranu kosztuje około 1 grosza? Nawet gdy doliczysz do tej kwoty cenę dzbanka z filtrem i cenę wymiennych wkładów filtrujących okaże się, że filtrując wodę płacisz kilkadziesiąt razy mniej niż za wodę butelkowaną.
Filtry do wody to m.in. popularne dzbanki, które na przestrzeni lat znacznie ewoluowały. Obecnie mamy do wyboru dzbanki filtrujące w rozmaitych kolorach, o zróżnicowanych pojemnościach, a nawet wykonane ze szkła. Wygodną alternatywą dla dzbanków z filtrem są filtry podzlewozmywakowe, które dostarczają wodę filtrowaną bezpośrednio z kranu. Co ciekawe, możemy zainstalować także baterię trójdrożną. Pozwala ona korzystać ze zwykłej wody wodociągowej – ciepłej lub zimnej, i wody filtrowanej – za pomocą jednego kranu. Gdy chcemy mieć smaczną, pitną wodę zawsze przy sobie warto skorzystać z butelki filtrującej. Świetnie sprawdza się w przypadku najmłodszych, ponieważ można ją napełniać do woli w szkole i na wycieczce. Butelki z filtrem to także dobry pomysł dla dorosłych. Wyjątkowa kolorystyka doskonale podkreśli nasz styl – w plenerze i na siłowni! Duży wybór i wiele rodzajów filtrów do wody znajdziesz na stronie bloga o dobrych nawykach.
Zalety picia wody filtrowanej
Woda filtrowana jest smaczna, czysta i bezpieczna dla zdrowia. Filtry zatrzymują nie tylko chlor, ale także nadmiar pierwiastków czyniąc wodę bardziej miękką. Ponadto, wychwytują metale ciężkie, pestycydy oraz zanieczyszczenia mechaniczne. To jednak nie wszystko. Dzięki filtrom do wody może odetchnąć Twój portfel i środowisko naturalne. Plastikowe butelki jednorazowego użytku nie są ekologiczne. Czas rozkładu plastikowej butelki to kilkaset lat! Plastik zalega w morzach i oceanach, zatruwa gleby i, wietrzejąc, powietrze. Trafia także do naszych organizmów – m.in. za sprawą spożywanych ryb. Dlatego zamieniając plastikowe butelki PET na filtry do wody oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale także środowisko naturalne.