Czy można samemu wyleczyć ginekomastię? Poznaj 5 sposobów na pozbycie się ginekomastii bez operacji

2023-07-18 | ZDROWIE I URODA

Ginekomastia to problem, który powoduje silne zaburzenie poczucia męskiej wartości oraz negatywnie wpływa na relacje międzyludzkie. Nic, więc dziwnego, że mężczyźni cierpiący na tego typu zaburzenia wyglądu próbują wszelkich sposobów na walkę z przerostem gruczołu sutkowego. Czy jedynym sposobem na walkę z ginekomastią jest operacja chirurgiczna? Czy można walczyć z nią w inny sposób? W dzisiejszym tekście przedstawiamy nieoperacyjne sposoby na walkę z tych schorzeniem.

Czym jest ginekomastia i jakie są jej przyczyny?

Ginekomastia jest stanem, w którym dochodzi do przerostu tkanek męskich piersi. Zaburzenie to może mieć kilka przyczyn, spośród których możemy wymienić:

  • zaburzenia hormonalne objawiające się nadmiarem żeńskich estrogenów oraz niedoborem testosteronu i androgenów,
  • choroby przewlekłe, takie jak niewydolność wątroby oraz nerek,
  • nadwagę i otyłość,
  • skutki uboczne przyjmowania leków przeciwdepresyjnych oraz obniżających ciśnienie krwi.

Ginekomastia u dzieci oraz młodzieży może mieć również charakter przejściowy i może być związana z wahaniami hormonów występującymi w okresie dojrzewania.

Czy w przypadku ginekomastii operacja to jedyne możliwe rozwiązanie?

Leczenie ginekomastii w głównej mierze uzależnione jest od czynników, które wywołują ten problem. W wielu przypadkach nie uda się całkowicie i trwale pozbyć ginekomastii bez wykonania zabiegu chirurgicznego polegającego na usunięciu nadmiaru tkanki. Na szczęście istnieją również przypadki, w których bardzo dobry efekt dają domowe i nieoperacyjne metody leczenia. Kliknij i sprawdź jak wygląda operacja ginekomastii – opis zabiegu oraz przekonaj się, czy jest to zabieg dla Ciebie. Być może uda Ci się pozbyć ginekomastii bez operacji? W dalszej części artykułu przeczytasz, jakie są na to nieoperacyjne sposoby.

ginekomastia-u-mezczyzn

Jakie są nieoperacyjne sposoby leczenia ginekomastii?

  1. Ćwiczenia fizyczne i dieta – w przypadku lekkiej ginekomastii tłuszczowej bardzo dobrym sposobem na pozbycie się tego problemu będzie odpowiednia dieta (niskotłuszczowa, bogata w białko) oraz spora dawka ruchu fizycznego, które pozwolą zredukować tkankę tłuszczową.
  2. Farmakologia – leczenie przy użyciu farmakologii będzie najbardziej skuteczne w przypadku ginekomastii wynikającej z zaburzeń hormonalnych. W takich sytuacjach warto rozważyć przyjmowanie preparatów z pochodnymi testosteronu oraz leków z grupy antyestrogenów. Oczywiście leczenie powinno być skonsultowane z lekarzem.
  3. Liposukcja iniekcyjna – ta metoda bezoperacyjnego leczenia ginekomastii to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę substancji, takiej jak np. fosfatydylocholina. Powoduje ona rozpad tkanki tłuszczowej w miejscu iniekcji, dzięki czemu może zmniejszyć nagromadzenie tłuszczu w okolicach męskich piersi.
  4. Lipoliza ultradźwiękowa – do jej wykonania stosuje się specjalne urządzenie z głowicą emitującą fale dźwiękowe o mocy 28-31 kHz. Wysoka temperatura w połączeniu z ultradźwiękami umożliwia rozbicie tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza metabolizm.
  5. Kriolipoliza – ostatni ze sposobów leczenia ginekomastii bez operacji to kriolipoliza polegająca na zassaniu skóry przez specjalny aparat, a następnie poddanie jej działaniu niskiej temperatury. W ten sposób rozpoczynamy pewne procesy w organizmie, które sprawiają, że po około 2-4 miesiącach od zabiegu zaczyna być widoczny znaczny ubytek tkanki tłuszczowej w miejscu procedury.

Polecamy również

Co na twarz dla mężczyzn, czyli jak wybrać męski krem do twarzy

Co na twarz dla mężczyzn, czyli jak wybrać męski krem do twarzy

Po co stosować krem do twarzy? To proste. Aby lepiej wyglądać. Nawilżona skora wygląda młodziej, a codziennie odżywiana kremem cera wygląda na mniej zmęczoną. Ponieważ męska skóra jest inaczej zbudowana od skóry kobiecej, warto wybrać krem do twarzy stworzony...

Rola fizjoterapii w rehabilitacji sportowców

Rola fizjoterapii w rehabilitacji sportowców

Fizjoterapia jest niezwykle istotnym elementem w rehabilitacji sportowców. Pomaga w przywracaniu funkcjonalności i zwiększaniu wydajności ciała po urazach i kontuzjach, a także zmniejsza ryzyko ponownych obrażeń. W tym artykule omówimy rolę fizjoterapii w...

OxyBeautyTherapy- rewolucyjna metoda rehabilitacji w Rumi

OxyBeautyTherapy- rewolucyjna metoda rehabilitacji w Rumi

OxyBeautyTherapy to nowoczesny i innowacyjny sposób na rehabilitację, który pomaga w szybkim powrocie do zdrowia po kontuzjach, urazach czy operacjach. W centrum rehabilitacyjnym w Rumi oferują kompleksowe i indywidualne podejście do każdego pacjenta, opierając się na...